Mám problém s teplou vodou.

  • Teplá voda vůbec neteče (neteče místo ní ani studená voda)

Tento stav nastává pouze při uzavření stoupacího vedení teplé vody. To se provádí pouze při havárii na dané stoupačce nebo při výměně uzavíracího kohoutu v bytové jednotce. Po dobu nefunkčnosti jsou zpřístupněny uzavírací kohouty stoupačky v suterenénu. Tam většinou můžete narazit na instalatéra.

  • Místo teplé vody teče studená voda (úplně studená)

Tento stav nastává při pravidelné odstávce teplé vody nebo při havárii ve výměníku (suterén vchodu 879). Informaci je možné zjistit na webu pražské teplárenské www.ptas.cz  Při odstávce teplé vody doporučujeme uzavřít Váš uzavírací kohout na teplou vodu, aby nedocházelo k načítání spotřeby teplé vody v době odstávky.

  • Teplá teče s výrazným zpožděním. (Nejprve teče studená voda, pak vlažná a až po dlouhé době konečně začne téci voda teplá)

Nejčastější závada, jedná se o nefunkční cirkulaci na dané stoupačce. Identifikace je velice snadná a to že zpětné vedení teplé vody je studené narozdíl od přívodního které je teplé (občas může také vychladnout). Řešení jsou dvě. Prvním je požádat obyvatele v posledním patře aby pustil teplou vodu a tím odvzdušnil cirkulaci. Druhým, jednodušším řešením je uzavření přívodu teplé vody a ponechat zpětné vedení teplé vody otevřené. Tento stav otočí cirkulaci na dané stoupačce a stačí v kterémkoliv bytě pustit teplou vodu (bude chvilku prskat) pak opět otevřít přívod a otočit cirkulaci do správného směru.

  • Teplá voda je zabarvená či rezatá

Stav objevující se po odstávce teplé vody, po havárii či po odstavení dané stoupačky. I když pravidelně odkalujeme vyrovnávací zásobník teplé vody ve výměníku, nelze se zbavit rzi která se usazuje ve vodovodních trubkách. Tento stav by neměl trvat déla jak 24 hodin. Pokud máte rezatou vodu trvale konzultujte se sousedy pod a nad Vámi zda mají stejný problém. Pokud oni problém nemají jsou na vině Vaše bytové rozvody.

  • Kolísá teplota namíchané vody (například při sprchování)

Může se projevit ve vyšších patrech za specifických podmínek náhlé spotřeby vody pod Vámi. Na vině asi bude kolísání tlaku studené nebo teplé vody, vhledem k tomu že tlak v domě je dost značný, trochu bych přiškrtil oba uzávěry na vstupu do Vaší bytové jednotky. Tento stav prosím nahlaste výboru, po instalaci vyvažovacích ventilů na každé stoupačce TV, by k něčemu takovému nemělo vůbec docházet.